Amerika Bilgi Sitesi

Amerika Bilgi Sitesi

Amerika’ya dair her şey tüm detaylarıyla sizleri bekliyor. Son dakika Amerika haberleri ve çok daha fazlası sizleri bekliyor.

Amerikarehberi.com sitesinde eğitim ve kültür alanında birçok bilgi elinizin altına geliyor. Amerika’ya gitmeden önce bilinmesi gereken tüm konuları ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Ülkenin nabzı bu adres üzerinde atmaya devam ediyor. İnternet adresi üzerinde ücretsiz içeriklerin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Güncel Amerika haberlerine okumak için siteye giriş yapabilirsiniz.

Amerika E2 Vizesi

Amerika E2 vizesi, ABD’de yaşamak ve yatırım yapmak için verilen vize türlerinden bir tanesidir. ABD’de yatırım yapmak istiyorsanız E2 olarak adlandırılan bu vizeye sahip olmanız gerekir. E2 yatırımcı vizesi alırken yatırım yapma taahhüdü vermelisiniz. Ülkede şirket kuracağını ya da bir işletme devralacağınızı kanıtlarsanız bu vizeyi alabilirsiniz. E2 vizesi, ABD ile ticari anlaşması olan ülke vatandaşlarına verilmektedir. Türkiye de bu anlaşma kapsamında yer almaktadır.

E2 vizesi alırken bir yatırımın var olması gerekir. Herhangi bir iş sektöründe yatırım hedefi olmayanlar bu vizeden yararlanamaz. E2 vizesine başvurmak için yüksek oranda yatırım tutarı gerekir.

EB5 Yatırımcı Vizesi

EB 5 yatırımcı vizesi Amerika’ya yatırım yaparak daimi oturum izni almak isteyenlerin tercih ettiği yöntemlerden biridir. Uluslararası yatırım yoluyla green card alabilirsiniz. 1992 yılından bu yana vize sistemi uygulanmaktadır. EB 5 Yatırımcı Vizesi, ABD’de yeni bir iş kurmak ya da ABD’de mevcut bir işletmeye yatırım yapmak isteyenlere verilir. Yapılacak yatırımın en az 1.000.000$ tutarında olması gerekir.

EB 5 programıyla ABD’de yatırım şartlarını yerine getirenlerin aileleri de bu uygulamadan yararlanır. EB5 yatırımcı vizesi üzerinden ticari işletme kuran kişilerin en az 10 Amerikan vatandaşına tam zamanlı istihdam yaratmaları gerekir. EB 5 vizesinde yatırımcının para kaynağını belgeyle belirtmesi zorunludur. Yatırım tutarlar 500.000 – 1.000.000 dolar arasında değişim gösterir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Lider Danışmanlık ve Tercümanlık Firması

Lider Danışmanlık ve Tercümanlık Firması

İş Güvenliği ve İlk Yardım Eğitimi

İş Güvenliği ve İlk Yardım Eğitimi

Her Dil Yeni Bir Şey Öğretir

Her Dil Yeni Bir Şey Öğretir

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir