Güvenlik Kamerasında Donanım Özellikleri

Güvenlik Kamerasında Donanım Özellikleri

İç ve dış mekanların korunmasına yönelik gözcülük eden bir sistem olan Güvenlik kamerası seçiminde bazı hususlar kaliteli bir görüntü sağlaması açısından önem taşımaktadır. Bu hususlara aşağıda değinilmiştir:

  • Çözünürlük: Kameraların sağladığı görüntü kalitesini ifade etmektedir. Görüntünün iyi bir şekilde sağlanabilmesi için kamera modelleri tercihinde seçici olunmalıdır. Yüksek çözünürlüğe sahip zoom yapma özelliği bulunan modeller ön planda tutulmalıdır.
  • Kayıt ve depolama: Kayıt cihazları saniyede kaç kare kaydebilmekte ve görüntüleri kaç gün kayıtlı tutabileceği konusunda özelliklere dikkat edilerek kayıt cihazları alımına karar verilmelidir.
  • Teknoloji: Kameralarda alt yapı donanımları teknolojik bazı mekanizmalar ile uyumlu çalışabildiğinde kamera sahiplerini ayrıca masraf yapmaktan kurtarmaktadır. Bunun için PoE teknolojisi ürünler oldukça alternatif özellik taşımaktadırlar.

Güvenlik Kamerasında Optimum İzleme

Sistemin ihtiyaç miktarı ve ebatı doğrultusunda Güvenlik kamerası İstanbul optimum izleme seçimi yapılmasında bu iki öğeye göre tercih yapılması gerektiğini önermektedir. 64 kameralık bir sistem olduğunu düşünürsek görüntülerin 17’lik monitör ekranında izlenmesi oldukça zorlayıcı olacaktır. 17’lik monitör yerine 32’lik monitör kullanılması gerekir. Eğer kesintisiz izleme yapılacak ise 42’lik monitörler daha avantajlıdır.

Kameraların Kurulum Alanları Önemlidir

Hangi alanlar nereden ışık alıyor ise Güvenlik kamerası kurulumunda bu duruma dikkat edilmesi gerekir. Kameranın konumlandırıldığı yerin arkasından ışık alımı yükse ise kameralar kaliteli görüntü sağlamada zorluk çekebilirler. Bu sebeple de muhafaza unsurları gerekebilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa Arçelik Ürünleri Satışı

Bursa Arçelik Ürünleri Satışı

Elektronik Sigara Firması

Elektronik Sigara Firması

Siz Hayal Edin Biz Mobil Oyununu Yapalım

Siz Hayal Edin Biz Mobil Oyununu Yapalım

Özel Tasarlanmış Kepenk Modelleri

Özel Tasarlanmış Kepenk Modelleri

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir