İş Güvenliği ve İlk Yardım Eğitimi

İş Güvenliği ve İlk Yardım Eğitimi

Soma’da meydana gelen büyük maden kazasının ardından firmalarda ki iş Güveliği bilinci oldukça artmıştır. Bir çok firma bu kaza sonrasında iş güvenliği konusunda bir atağa girmiştir. Bunun sonucu olarak özellikle izmir osgb firmaları bu konuda oldukça fazla talep aldıklarını belirtmişlerdir. Osgb firmaları arı firmaların iş güvenliği ile ilgilenirler. Bu kapsamda öncelikle çalışma şartlarını inceleyerek risk tespiti yaparlar. Bu süreçte çalışma alanında işçilerin kazalarına sebep olabilecek riskli etkenler incelenir ve bunların minimuma indirilmesi için gerekli çalışmalar yapılır.

Örneğin bir inşaat işçisinin çalışma şartlarındaki en büyük risk düşmektir. Bu sebeple iş güvenliği uzmanları öncelikle inşaat firmalarının şantiyelerinden başlarlar v işçilerin güvenlik Kemer’lerini takmalarını sağlarlar. Bu hususta işçilerin de bilinçli olması oldukça önemlidir. İşçiler de iş güvenliği ile ilgili eğitimleri katılmalıdırlar ve bu konuda bilinçlenmelidirler. Aksi taktirde alınan önlemler çok fazla işe yaramaz. Bilinçsiz işçiler firmanın emniyet Kemer’lerini temin etmesine rağmen bu kemerleri kullanmayabilir.

Bu sebeple izmir iş güvenliği firmaları öncelikle işçileri bilinçlendirmeli ve bir kaza olmaması için yapılması gerekenleri aktarmalıdırlar. Ancak bu sayede işçiler bir kaza anında daha bilinçli olabilirler. Yanlış müdahalede insan hayatında oldukça önemlidir. Bir kaza anında isçiye yanlış müdehale yapılması hayatına mal olabilir. Bu sebeple işçiler ilk yardım eğitimi almalıdırlar. Bu sayede iş arkadaşlarının hayatlarını kurtarabilirler ve daha sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olabilirler.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Lider Danışmanlık ve Tercümanlık Firması

Lider Danışmanlık ve Tercümanlık Firması

Amerika Bilgi Sitesi

Amerika Bilgi Sitesi

Her Dil Yeni Bir Şey Öğretir

Her Dil Yeni Bir Şey Öğretir

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir