Metal Mi Yoksa Şeffaf Diş Teli Mi?

Metal Mi Yoksa Şeffaf Diş Teli Mi?

Diş teli tedavisi, güzel bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin başvurduğu tedavi yöntemidir. Ortodonti tedavisi ile kişiye uygun bir tedavi süreci belirlenir. Sağlıklı bir diş dizilimi sağlayan bu yöntem, her yaş grubuna uygulanmaktadır. Ortodonti yalnızca diş bozukluklarını değil, çene kapanış problemlerini de tedavi eder. Diş telinde kullanılan malzemeler kişi tercihine göre değiştirilebilir.

Diş teli takılırken öncelikle braketler diş üzerine yapıştırılır. Bu braketler metal, porselen veya plastik gibi çeşitli malzemelerden üretilmektedir. Braketlerin yapıştırılması işleminden sonra ark teli braketlerin içerisinden geçirilerek sabitlenir. Bu telin sıkılığına göre dişler kökünden hareket eder. Daha sonra zamanla gereken düzene oturur. Ortodonti tedavisi, diş estetiği için acısız ve etkili bir tedavi yöntemidir.

Diş teli tedavisi İmplant gibi işlemlerden bağımsızdır. Ortodontik tedavide herhangi bir diş kaybı yaşanmaz. Tedavi sırasında klasik olarak metal diş teli kullanılır. Metal braketler en iyi ve hızlı sonucu vermektedir. Şeffaf diş teli için ise şeffaf plastik braketler kullanılır. Bu malzeme, metal braketler kadar belirgin değildir. Genellikle sosyal yaşamının etkilenmesini istemeyen hastalar tarafından tercih edilir.

Diş teli tedavisi uzun süren fakat kalıcı ve güzel bir sonuç veren uygulamadır. Diş yapılarındaki bozukluklar insanların iş ve sosyal hayatlarını olumsuz etkileyebilir. Bu olumsuz etki kişinin psikolojisinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca çarpık dişler, temizliği zorlaştırır. Bu da zamanla diş çürümelerine neden olur. Diş çürümeleri zamanında tedavi edilmediğinde diş kayıpları yaşanabilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Dudak Botoksu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Dudak Botoksu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Bursa Spa Fırsatları

Bursa Spa Fırsatları

Oscar Hair Uygun Fiyatlı, Kaliteli Protez Saç Uygulamaları Yapıyor

Oscar Hair Uygun Fiyatlı, Kaliteli Protez Saç Uygulamaları Yapıyor

Diş Sağlığında Etkileyici Gülüşlere Ulaşabilmek Zor Değil

Diş Sağlığında Etkileyici Gülüşlere Ulaşabilmek Zor Değil

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir