Uzun Ömürlü Bakır Tencere

Uzun Ömürlü Bakır Tencere

Mutfaklarımızda kullanmakta olduğumuz, çelik ya da alüminyum gibi fabrika üretimi mutfak eşyalarımızın temel amacı, uzun ömürlü olmasıdır. Bu uzun ömürlü anlayışı, paslanmaya karşı bünyesinde barındırmış olduğu çeşitli fabrika üretimi hammaddelere borçludur. Dolayısıyla yapay bir üretim söz konusudur. Diğer tarafta, özellikle geçmişimizi daha çok ilgilendirmekte olan bakır tencere gibi üretimler yer almaktadır. Oksitlenmeye karşı duyarlılığı, kişilerde, bakır madeninin uzun ömürlü olmayışına bir işaret şeklinde algılanmaktadır. Ancak unutulmaması gereken bir şey varsa o da bu oksitlenme sürecinin bakır madeninin doğallığını temsil ediyor olmasıdır. Çelik gibi paslanmayan mutfak eşyalarımız, sağlık açısından uzmanların da araştırmalarının referans alınmasıyla birlikte, pek de önerilmemektedir.

Doğal beslenme alışkanlarımızın bir parçası olduğunda bakır tepsi gibi ürünler, çok daha yararlı birtakım konular barındırmaktadır. Cilde olan yararından, yemeklerimizde sağlamış olduğu antioksidan özelliklere kadar, bakır madeni ile üretilen mutfak eşyalarımızın yararı saymakla bitmemektedir. Peki, neden insanlar, bakır madenine karşı sonrasında bu kadar uzaklaştılar. Bahsetmiş olduğumuz, oksitlenme sebebinden olduğu aslında açıktır.

Bakır ikramlıklar , tepsi, cezve ve niceleri… Bunların hepsi kültürümüzün bir zamanlar vazgeçilmez öğeleriydi. O zamanlar çelik gibi ürünlerin varlığından bahsedemiyorduk. Ve bakır madeni dolayısıyla her alanda olduğu gibi mutfak alanında da en çok tercih edilen madenler arasındaydı. Bugün de aynı anlayışı mutfaklarımızda hem estetik açıdan daha lezzetli bir görgüye sahip olmak hem de doğallığı savunmak için kurgulamalıyız. Unutmayınız, bakımı yapılan, temizliği yapılan bakır madeni, uzun ömürlü bir şekilde, çeliğe kıyasla daha sağlıklı kullanım ömrü sunmaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Yapılabilir Banyo Dolabı Modellerimiz

Yapılabilir Banyo Dolabı Modellerimiz

Bursa Termal Otelleri

Bursa Termal Otelleri

Herkes İçin Kaliteli Yaşam Enkay İnşaat’ta

Herkes İçin Kaliteli Yaşam Enkay İnşaat’ta

Küçükçekmece Beyaz Eşya Taşımacılığı

Küçükçekmece Beyaz Eşya Taşımacılığı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir