Varisten Korunma ve Klinik Tedavi

Varisten Korunma ve Klinik Tedavi

Varisten korunmak için yaşam standartlarının yükseltilmesi ilk şarttır. Yani düzenli spor alışkanlığı gibi şartlarla yaşam standardının yükseltilmesi, hareketsiz bir yaşamdan uzak durulması, uzun süre ayakta durulmaması, ya da çok uzun süre oturulmaması gereklidir. Varis olan hastaların bacaklarını rahatlatmak için egzersizler yapması, bacaklarını havaya kaldırarak bacak hareketleri yapmaları gerekmektedir. Ayrıca günlük bir saatlik düzenli yürüyüşler de faydalı olabilmektedir. Yapılan yürüyüşler kilo almanın önüne de geçerek varis için olumlu etki yapmaktadır. Ayrıca soğuk su ile bacakların ovulması, sagara ve alkolden uzak durulması da varisten korunma ve tedavide çok önemlidir. Varis için alınacak önlemler ve bu uyarılara dikkat edilmelidir. Bu sayede varisin açabileceği sorunlardan ve problemlerden sizlerde kurtulmuş olacaksınız. Bu yüzden varis konusunda çok dikkat etmelisiniz ve dikkat ederken de doktorunuzun dediği şeyleri de yapmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde daha kolay varisi atlatırsınız ve çok daha iyi bir şekilde varis tedavinizi gerçekleştirmiş olurusunuz. Varis tedavisinin başarılı olması ile birlikte artık bacaklarınızda ve ayaklarınızda olan ağrılar son bulmuş olacak artık çok daha sağlıklı olacak ve ağrı, sızı çekmeyeceksiniz. Böylece size de büyük bir rahatlık gelmiş olacaktır. Aldığınız rahatlık sayesinde de sağlıklı bir şekilde hayata bağlanmış olacaksınız. Buna en iyi şekilde dikkat edebilmek ve istediğininiz doğrultuda da devam etmek sizin için en doğrusu olacak ve en güzel şekilde hayata devam edebilmenize katkılar sağlayacaktır.

Diğer bir yöntem de varis çoraplarıdır ve basınçlı olduklarından normal bir çorabın neredeyse 20 katı kadar basıncı bacaklara uygulamaktadırlar. Bir de giyilmesi çok zordur, giyim sırasında muhakkak bir aparata ihtiyaç duyulmaktadır ve yardımcı birileri ile giyilmesi gerekmektedir. Damarı dışarıdan bastırarak kapakların kanı kaçırmasına engel olmaktadırlar, ancak bu rahatlama hissi sadece çorap giyinikken olmaktadır ve çorabın çıkarılması ile ağrı ve sızılar yeniden başlamaktadır.

Varis tedavisinin muhakkak klinik ortamda ve bilimsel yöntemlerle tedavi edilmesi zorunludur. Varis tedavisinde en etkili yol ise teşhisin erken yapılması ve tedaviye erken başlanmasıdır. Yani damarlar belirginleşmeden ve kanamalar başlamadan müdahale gerekmektedir. Hastalığın tedavisi için dâhiliye uzmanı yeterli gelemeyeceğinden Kalp ve damar hastalıkları uzmanına muayene olmak ve bir radyoloji uzmanı eşliğinde tedaviye devam etmek zorunludur.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Dudak Botoksu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Dudak Botoksu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Bursa Spa Fırsatları

Bursa Spa Fırsatları

Oscar Hair Uygun Fiyatlı, Kaliteli Protez Saç Uygulamaları Yapıyor

Oscar Hair Uygun Fiyatlı, Kaliteli Protez Saç Uygulamaları Yapıyor

Diş Sağlığında Etkileyici Gülüşlere Ulaşabilmek Zor Değil

Diş Sağlığında Etkileyici Gülüşlere Ulaşabilmek Zor Değil

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir